Kde na Slovensku darovať doštičky?

Projekt 100 statočných sa zameriava na darcov doštičiek pre Národný onkologický ústav v Bratislave. Mnohí potenciálni darcovia nás však oslovili s otázkou, kde darovať doštičky mimo Bratislavy. Snažíme sa preto vytvoriť a priebežne aktualizovať prvú mapu miest s možnosťou darovania krvných doštičiek na Slovensku.

Info:

Tak ako na NOÚ, aj na iných miestach sa darcovia pozývajú a musia sa vopred dohodnúť na termíne odberu. Postup darovania sa môže líšiť.

Odbery sú koncentrované v mestách (resp. v blízkosti miest), kde sa nachádzajú nemocnice, ktoré pre svojich pacientov doštičky potrebujú. Ide hlavne o nemocnice s hematologickými a onkologickými oddeleniami. Najviac doštičiek potrebujú univerzitné nemocnice a špecializované onkologické nemocnice v Košiciach, Prešove, Banskej Bystrici, Martine a Bratislave.

Informácie o odberových centrách nám poskytol Komunikačný odbor Ministerstva zdravotníctva SR

Zisti ako sa stať
jedným zo 100 statočných

Záchrana životov. Dobrý pocit. Milé sestričky. Idem do toho.

Skvelé. Príď medzi 7:00 – 14:00 do Národného onkologického ústavu na Klenovú 1 v Bratislave. Môžeš sa vopred dohodnúť na telefónnom čísle 02/5937 87 65. Spomeň im projekt 100 statočných. Ďakujeme.

Zistil/a som, že nie som vhodný darca. Fakt nemôžem.

Ale určite máš v okolí aspoň troch ľudí, ktorí môžu! Pošli im info! Napríklad takto: